Książka na prezent

Przy prezentach na boże narodzenie zawsze jest dużo zabawy, nie tylko przy dawaniu, ale także przy wybieranie idealnego prezentu na boże narodzenie dla ukochanej osoby. Jednym z najlepszych prezentów na boże narodzenie, jakie można dostać jest książka, ponieważ jest ich tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Wiedźmin, król elfów – Andrzej Sapkowski

„Król Elfów” to pierwsza z pięciu części legendy czarodzieja Geralcie. Andrzej Sapkowski, król polskiej fantastyki, raczy swoich czytelników wspaniałymi i fascynującymi dziełami literackimi na najwyższym poziomie.

Pierwsza książka opisująca przygody „Wiedźmina”  to samo, co kolejne, napisane w humorystyczny sposób, pełne trafnych spostrzeżeń oraz fascynujących i energetycznych dialogów. Jeśli jeszcze nie czytałeś tej książki, nie czekaj, daj się teleportować do świata, w którym żyją elfy, czarnoksiężnicy i łowcy czarownic!

Opowiada historię Geralta-wiedźmina, który opiekuje się dziećmi-niespodziankami. To dziecko to dziewczynka o imieniu Ciri. W prezentowanym tomie poznaliśmy również wiedźmę Triss, która również wpłynęła na rozwój dziecka. Autor powoli wprowadza czytelnika w nowy świat, kreuje i umożliwia zrozumienie otaczającej rzeczywistości. Akcja tej książki toczy się w świecie określanym przez samego autora jako quasi-średniowieczny. Mamy tu więc nie tylko zwykłych ludzi, ale także mutantów, krasnoludy i elfy.

Nasz ostatni dzień – Adam Silvera

Przekonaj się sam, że nawet ostatni dzień może przynieść Ci niezapomnianą przygodę.

“Nasz ostatni dzień” to powieść młodzieżowa, której autorem  Adam Silvera. Chodzi o przegrywanie, podejmowanie ryzyka i akceptację losu, co nie zawsze jest łatwe. Wszystko zaczęło się i zakończyło 5 września. Tuż po północy Rufus Emeterio i Mateo Torrez otrzymali zaskakujące wieści. Według niej umrą tego samego dnia i nic nie uchroni ich przed krzywdą. Mają możliwość odpowiedniego przygotowania się do tej chwili.

Rufus nie znał Mateo a Mateo nigdy nie spotkał Rufusa. Nieuchronność zakończenia sprawia, że wszyscy szukają bratniej duszy, kogoś, z kim mogą spędzić ostatni dzień. Obaj korzystają z aplikacji Ostatni Przyjaciel. W ten sposób poznali się, mając nadzieję na wspólne spędzenie największej przygody swojego krótkiego życia.